Strona internetowa UFG korzysta z plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz dla celów statystycznych. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej Informacji znajdziesz na stronie Polityki Prywatności


Skip to Content
Sprawdź OC dla pojazdu

Masz wątpliwości czy dany pojazd ma OC? Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku i nie wiesz czy sprawca posiada OC? Tu, możesz sprawdzić to za darmo.
 

Sprawdzenie przebiegu ubezpieczenia OC (zaświadczenie)

Jeśli jesteś posiadaczem pojazdu mechanicznego, tu możesz uzyskać informacje o przebiegu swojego ubezpieczenia OC (za ostatnie pięć lat).

 

 

Informacje o władzach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego
Czy wiesz, że...

Pojazdy bez ważnej polisy komunikacyjnej OC nie mają prawa jeździć po polskich drogach. Jeżeli tak się dzieje - to jest to nielegalne.

Centrum Obsługi Klienta
Informacje prasowe

05.03.2014

Wstępne wyniki UFG za 2013 rok

Ponad 73 mln złotych kosztowali w minionym roku – innych kierowców - nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków drogowych - wynika z wstępnego podsumowania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest to o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Kwota ta to odszkodowania i świadczenia, które Fundusz - finansowany ze składek ubezpieczycieli - wypłacił ofiarom tych wypadków*. W całym minionym roku do UFG wpłynęło 6,1 tys. szkód od osób poszkodowanych przez kierowców bez OC i niezidentyfikowanych. W tym czasie Fundusz wypłacił odszkodowania z 5,3 tys. szkód, wzrost o 8 proc. Głównym źródłem finansowania UFG jest składka od firm sprzedających polisy komunikacyjne. W ubiegłym roku wyniosła ona łącznie prawie 119 mln złotych, o 24,7 mln więcej niż rok wcześniej **. Od 1 stycznia 2013 roku nastąpił wzrost opłaty na Fundusz: z 1 do 1,3 proc. składek przypisanych brutto z obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych i rolnych.

 
więcej