Strona internetowa UFG korzysta z plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz dla celów statystycznych. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej Informacji znajdziesz na stronie Polityki Prywatności


Skip to Content
Sprawdź OC dla pojazdu

Masz wątpliwości czy dany pojazd ma OC? Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku i nie wiesz czy sprawca posiada OC? Tu, możesz sprawdzić to za darmo.
 

Informacje o władzach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego
Sprawdzenie przebiegu ubezpieczenia OC (zaświadczenie)

Jeśli jesteś posiadaczem pojazdu mechanicznego, tu możesz uzyskać informacje o przebiegu swojego ubezpieczenia OC (za ostatnie pięć lat).

 

 

Czy wiesz, że...

Pojazdy bez ważnej polisy komunikacyjnej OC nie mają prawa jeździć po polskich drogach. Jeżeli tak się dzieje - to jest to nielegalne.

Ogłoszenia

Publiczna prezentacja założeń projektu - Zintegrowana Platforma Identyfikacji  i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej


W związku z konkursem na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych, II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, uprzejmie informuję, że w dniu 28 kwietnia 2015 r., w godz. 10.00-12.00, w siedzibie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego przy ul. Płockiej 9/11 (w sali konferencyjnej na II piętrze), odbyła się publiczna prezentacja założeń projektu „Zintegrowana Platforma Identyfikacji  i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej".

 

Protokół z prezentacji


 

Dotyczy: Procedury Zawarcia Umowy na opracowanie strategii i koncepcji oraz przeprowadzenie i obsługę kampanii informacyjno promocyjnej w ramach promocji projektu „Portal Internetowy UFG" nr POIG.07.01.00-00-062.

Na podstawie pkt. XIII IDW Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uprzejmie informuje, iż w dniu 27.07.2015 r. zawarł z Wisegate Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Al. Jana Pawła II nr 61C, lok. 304, 01-031 Warszawa umowę na opracowanie strategii i koncepcji oraz przeprowadzenie i obsługę kampanii informacyjno –promocyjnej w ramach projektu „Portal Internetowy UFG". Wynagrodzenie wykonawcy z tytułu wykonania przedmiotu Umowy (zamówienia podstawowego)   wynosi 1 993 264,20 zł brutto (słownie: jeden milion dziewięćset dziewięćdziesiąt trzy tysiące dwieście sześćdziesiąt cztery złote dwadzieścia groszy).
 


Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny realizuje projekt Portal Internetowy UFG, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach 7 osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Centrum Obsługi Klienta
Informacje prasowe

12.08.2015

Wykryją brak OC bez udziału kierowcy

Już ponad jedna trzecia kierowców bez polisy OC, wykrywana jest dzięki wirtualnym kontrolom, o których właściciele pojazdów nawet nie wiedzą że się odbyły. Liczba ujawnionych w ten sposób nieubezpieczonych – wzrosła, w ostatnich trzech latach, o ponad 50 proc. – wynika z najnowszego raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o efektywności kontroli komunikacyjnego OC. Dotychczas brak polisy OC najczęściej wykrywany był przez policję, podczas rutynowych kontroli drogowych. Obecnie już tylko 33 procent przychodów z sankcji za brak tego ubezpieczenia pochodzi z kontroli policji, a ponad 45 procent – z wewnętrznych kontroli UFG; reszta zaś to konsekwencja informacji m.in. z wydziałów komunikacji. Fundusz, w swoich wewnętrznych kontrolach, ustala czy właściciel pojazdu ma ważne OC - głównie poprzez analizę danych z ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych (OI UFG). – Typowanie przez nas nieubezpieczonych jest coraz bardziej efektywne i już osiem na dziesięć spraw z wewnętrznych kontroli UFG jest trafnych, co oznacza, że właściciel pojazdu faktycznie nie ma OC – mówi Hubert Stoklas, wiceprezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

 
więcej