Strona internetowa UFG korzysta z plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz dla celów statystycznych. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej Informacji znajdziesz na stronie Polityki Prywatności


Skip to Content
Sprawdź OC dla pojazdu

Masz wątpliwości czy dany pojazd ma OC? Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku i nie wiesz czy sprawca posiada OC? Tu, możesz sprawdzić to za darmo.
 

Informacje o władzach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego
Sprawdzenie przebiegu ubezpieczenia OC (zaświadczenie)

Jeśli jesteś posiadaczem pojazdu mechanicznego, tu możesz uzyskać informacje o przebiegu swojego ubezpieczenia OC (za ostatnie pięć lat).

 

 

Czy wiesz, że...

Pojazdy bez ważnej polisy komunikacyjnej OC nie mają prawa jeździć po polskich drogach. Jeżeli tak się dzieje - to jest to nielegalne.

Ogłoszenia

Publiczna prezentacja założeń projektu - Zintegrowana Platforma Identyfikacji  i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej


W związku z konkursem na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych, II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, uprzejmie informuję, że w dniu 28 kwietnia 2015 r., w godz. 10.00-12.00, w siedzibie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego przy ul. Płockiej 9/11 (w sali konferencyjnej na II piętrze), odbyła się publiczna prezentacja założeń projektu „Zintegrowana Platforma Identyfikacji  i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej".

 

Protokół z prezentacji


Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny realizuje projekt Portal Internetowy UFG, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach 7 osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Centrum Obsługi Klienta
Informacje prasowe

18.05.2015

Na wakacje weź aplikację UFG

Kierowcy z województw dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego – powodują najwięcej szkód z komunikacyjnego OC – wynika z ostatniej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Pamiętając, że przełom wiosny i lata jest rekordowy pod względem liczby szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli za wypadki drogowe - warto, przed wyjazdem na wakacje, zaopatrzyć się w bezpłatną aplikację ‘Na wypadek', przypomina UFG. Aplikacja asystuje kierowcy w stresującym momencie tuż po kolizji i pomaga zebrać niezbędne informacje. Analiza danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych, prowadzonej przez Ośrodek Informacji UFG*, pokazuje że wskaźnik liczby szkód z ubezpieczeń OC (przypadający na pojazd zarejestrowany w danym województwie) jest najwyższy w: Dolnośląskiem, Pomorskiem, Mazowieckiem i Zachodniopomorskiem – czyli regionach chętnie odwiedzanych podczas wakacyjnych podróży. Z kolei najbezpieczniejsze pod tym względem (najmniejsza liczba szkód z OC/pojazd) są województwa: lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

 
więcej