Strona internetowa UFG korzysta z plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz dla celów statystycznych. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich używanie i zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej Informacji znajdziesz na stronie Polityki Prywatności


Skip to Content
Sprawdź OC dla pojazdu

Masz wątpliwości czy dany pojazd ma OC? Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku i nie wiesz czy sprawca posiada OC? Tu, możesz sprawdzić to za darmo.
 

Informacje o władzach Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego
Sprawdzenie przebiegu ubezpieczenia OC (zaświadczenie)

Jeśli jesteś posiadaczem pojazdu mechanicznego, tu możesz uzyskać informacje o przebiegu swojego ubezpieczenia OC (za ostatnie pięć lat).

 

 

Czy wiesz, że...

Pojazdy bez ważnej polisy komunikacyjnej OC nie mają prawa jeździć po polskich drogach. Jeżeli tak się dzieje - to jest to nielegalne.

Ogłoszenia

Publiczna prezentacja założeń projektu - Zintegrowana Platforma Identyfikacji  i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej


W związku z konkursem na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych, II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, uprzejmie informuję, że w dniu 28 kwietnia 2015 r., w godz. 10.00-12.00, w siedzibie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego przy ul. Płockiej 9/11 (w sali konferencyjnej na II piętrze), odbyła się publiczna prezentacja założeń projektu „Zintegrowana Platforma Identyfikacji  i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej".

 

Protokół z prezentacji


Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny realizuje projekt Portal Internetowy UFG, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach 7 osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Centrum Obsługi Klienta
Informacje prasowe

26.06.2015

Zmiany w radzie UFG

Magdalena Nawłoka, wiceprezes Allianz i Marcin Warszewski dyrektor generalny Liberty Ubezpieczenia wybrani zostali do rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego na nową trzyletnią kadencję. 25 czerwca Zwyczajne Zgromadzenie Członków Funduszu zatwierdziło sprawozdanie finansowe zarządu z działalności UFG za 2014 rok i udzieliło absolutorium zarządowi i radzie. Z przyjętego sprawozdania wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków drogowych kosztują – innych kierowców wykupujących komunikacyjne polisy OC – już ponad 74 mln złotych. Tyle ostatecznie wyniosły w 2014 roku odszkodowania wypłacone przez Fundusz ofiarom tych wypadków, to jest o 6,5 procent więcej niż rok wcześniej*. UFG finansowany jest ze składek firm oferujących obowiązkowe polisy OC: komunikacyjne i rolne (po 1,3 proc. składki przypisanej brutto z tych ubezpieczeń). W 2014 roku łączne wpływy Funduszu z tego tytułu wyniosły 114,4 mln złotych tj. o 4 proc. mniej niż rok wcześniej.

 
więcej